Mozaika Ekobe

Czym jest EKOBE?

Produkty EKOBE wytwarzane są z łupin orzecha kokosowego Bahia. Zastosowana technika, podczas której mozaika zostaje bezpośrednio wycięta z łupiny, nie łamiąc jej, została rozwinięta i opatentowana przez ECOM. Produkty te są przyjazne dla środowiska i zawierają zredukowaną ilość CO2 (dwutlenek węgla przyczyniający się do efektu cieplarnianego).

Mozaika kokosowa EKOBE ma zastosowanie jako naturalne pokrycia ścian i podłóg oraz materiał użytkowy w budowie mebli. Produkt ten jest bardzo wytrzymały, odporny na wilgoć oraz nie pozostawiający plam. Aby jednak można było zagwarantować długą żywotność jak i walory estetyczne należy stosować odpowiednie środki konserwujące. Mozaika z łupin orzecha kokosowego porównywalna jest do bardzo zbitego drewna tropikalnego w związku z czym można stosować produkty do pielęgnacji drewna.

Łupina orzecha kokosowego zawiera 50 % drzewnika (naturalnej żywicy), co uodparnia ją na procesy rozkładu związane z działaniem mikroorganizmów i insektów jak i nadaje jej ogromny mechaniczny opór.

Rodzaje dostępnych wzorów EKOBE

Pliki do pobrania