Tynk Terrastone

Czym jest TERRASTONE?

W ciągu 10 lat od wprowadzenia na rynek, TERRASTONE stało się synonimem jakości jako wysokowartościowa, zorientowana na wzornictwo okładzina ścienna. TERRASTONE jest w swojej strukturze niepowtarzalne i w takiej formie produkt został opatentowany. Receptura tynku TERRASTONE istnieje na rynku już od ponad 300 lat i od tego czasu stale się rozwija. Tynk TERRASTONE mogą Państwo znaleźć np. na 18-wiecznych paryskich fasadach.

Dzisiejszy tynk TERRASTONE jest wynikiem doświadczeń i pracy wielu ludzi w ciągu wielu stuleci. Jego dodatki pochodzą z trzech krajów, wydobywane łącznie z trzynastu kamieniołomów, są całkowicie czystym produktem naturalnym. Zarówno pochodzenie jak i właściwości dodatków wpływają na jakość i wyjątkowość tynku TERRASTONE.

To właśnie jakość zastosowanych w nim surowców określa jego szczególną przydatność w pomieszczeniach wilgotnych, jak np. łazienkach. Dzięki czysto mineralnemu składowi powstaje trwałe chemicznie wiązanie. TERRASTONE absorbuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu, a w razie potrzeby, gdy powietrze w pomieszczeniu ulega wysuszeniu, oddaje wilgoć z powrotem. Zrównoważona wilgotność powietrza zapewnia dobre samopoczucie i zapobiega tworzeniu się szkodliwych pleśni.

Inni producenci polecają dodatkowo jedno – lub wielowarstwowe lazurowanie lub zastosowanie uzupełniających, dodatkowych technik wykończeniowych. TERRASTONE już po jednorazowym nałożeniu, bez dodatkowych nakładów pracy, jest wysokowartościowym, kompletnym produktem, który jednak w razie potrzeby może być uszlachetniony i szczególnie chroniony przez zastosowanie specjalnych technik wykończenia powierzchni

Techniki kładzenia tynków

Pliki do pobrania